Datovka je užitečný pomocník

S datovkou můžete komunikovat s kterýmkoliv úřadem v ČR, a to zdarma. Nemusíte tisknout žádný papír, běhat na poštu, stát ve frontách. Prostřednictvím datovky můžete všem úřadům a státním institucím zasílat svá prohlášení, stížnosti, žádosti, přehledy, výpisy, svá daňová přiznání – prostě vést s nimi takto veškerou korespondenci. 

Už žádné obálky s pruhem pro které si musíte chodit na poštu a pak doma zakládat do šanonů, abyste je neztratili. Datovka vám umožňuje si všechny doklady uložit v elektronickém trezoru, přehledně a dokonce za případnou ztrátu takto uschovaných dokumentů, nese plnou odpovědnost! 

Díky datovce máte kdykoliv a kdekoliv přehled o tom, jaký úřad vás obesílá a s čím. Můžete si okamžitě na mobilu, tabletu nebo počítači “obálku s pruhem” otevřít a zjistit, zda vám nehrozí nějaké sankce nebo promeškání nějakého termínu.

Naopak povinností úřadů je s vámi, pokud máte svou datovku, tímto způsobem komunikovat! Jakmile si zřídíte datovku, už na poště stát frontu nemusíte! Úřady si samy musí ověřovat, zda nemáte datovku a v případě, že ano, tak s vámi musí komunikovat jen elektronicky. Pokud tak nečíní, můžete na ně, opět prostřednictvím datovky, podat stížnost na nesprávný postup.

Zřízení datovky vás nic nestojí – je zdarma.

Je možné si jí zřídit na kterémkoliv místě označeném Czech POINT (pošta, úřad, banka).